Головна » 2014 » Березень » 11 » тобі, кобзарю, наша шана
16:37
тобі, кобзарю, наша шана

      Все йде, все минає… Нетлінною є тільки пам'ять, а пам'ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Яскравою сторінкою цієї книги є славна історія видатних постатей, яких знає і шанує все людство. Найвидатнішим представником цієї кагорти особистостей є Тарас Шевченко. В Україні 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка. На вшанування знаменної дати -200-річчя з дня народження великого Кобзаря в Зіньківському професійному аграрному ліцеї проведено ряд заходів. Цікавим і змістовним був виховний захід «Ми чуємо, Кобзарю, твій голос крізь століття», який підготувала вихователь гуртожитку Зінченко Валентина Володимирівна. На святі йшлося про геніальність і вражаючу актуальність творів Шевченка.

За творами поета проведено літературну вікторину «Знайомий і незнайомий Шевченко». Учні ліцею мали змогу відчути велич і простоту генія, його непримиренність до зла та жорстокості.

Реферати на тему: «Невідоме про Шевченка» допомогли учням розпізнати багатогранний талант Кобзаря.

Колективний перегляд та обговорення відеофільму «Мій Шевченко» нагадав всім, що слова Великого Кобзаря не просто рядки віршів, а послання для щоденного обговорення і нагадування про наші можливості, про наші злети і падіння, про душу і бездушшя,  про сенс життя взагалі.

Щоб творчість поета була поряд кожного дня, було створено та поширено серед учнів гуртожитку аудіо альбом  «За правду і волю», до якого увійшли 14 пісень на слова Тараса Григоровича у виконанні відомих сучасних українських співаків.

Учнівську молодь зацікавила виставка малюнків «Світ Шевченка» очима учнів Зіньківського професійного аграрного ліцею. Переможцями конкурсу стали: 1 місце – Білявська Тамара гр. №8, 2 місце – Пісклов Артур  гр. №9, 3 місце – Жванко Ігор гр. №5.

Гостинно запросила до бібліотеки всіх бажаючих Горбачевська Галина Валеріївна, яка допомогла учням і викладачам ліцею переглянути тематичну книжкову виставку «Тобі, Кобзарю, наша шана»

Як підсумок, можна сказати, що всі ,хто брав участь у загальноліцейних заходах, присвячених 200-річчю з дня народження Шевченка ще раз переконалися, що Великий Кобзар був людиною талановитою, багатогранною, і що навіть через 200 років він є для нас взірцем і вчителем.

200 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої незгасної любові до свого народу.

Все своє життя ,весь свій могутній талант присвятив своїм сучасникам і нам нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо шевченкові твори, вивчаймо їх, шпнуймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.

Благословен той день і час

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами.

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами й сльозами

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

І голос твій нам душу окриля.


Переглядів: 247 | Додав: lizey | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]