Головна » 2014 » Жовтень » 20 » рідному ліцею 70 років
13:11
рідному ліцею 70 років

Осінь  подарувала багато приємних хвилювань колективу Зіньківського професійного аграрного ліцею, бо він розпочав свій  70 навчальний рік.

10 жовтня 1944 року було підписано наказ  про створення ремісничого училища, але швидко минуло сім десятиліть. Та всі ці роки, спочатку ремісниче училище, пізніше – професійно-технічне, а згодом і професійний аграрний ліцей працювали над підготовкою висококваліфікованих кадрів для народного господарства України. За роки своєї роботи навчальний заклад підготував більше 32 тисяч спеціалістів з різних професій: ковалі, слюсарі, столяри, електрики, трактористи і комбайнери, водії та кухарі,  кондитери.

А починалося все  з двох невеликих майстерень та з двох тракторів ХТЗ та «Універсал», з великої праці учнів та перших працівників ремісничого училища: Васильєва Сергія Андрійовича – першого директора, Петренка Миколи Антоновича, Постоя Івана Яковича, Голуба Михайла Івановича.

20 жовтня 1944 року стає початком першого навчального року в училищі. На своїх плечах всі незгоди відбудовного періоду винесли учні й майстри ремісничого училища, директором якого став Веселовадський Микола Гаврилович. Під його керівництвом працювали Стебловський Павло Якович, Педоренко Павло Дмитрович, Бабушкін Михайло Іванович.

Славною сторінкою в історії училища є самовіддана праця учнів і майстрів в освоєнні цілинних земель. Разом з учнями на полях працювали Лисенко Михайло Іванович, Сивокінь Іван Григорович, Сметана Леонід Іванович, Півень Григорій Никифорович, Твердохліб Іван Маркович, Гавриш Микола Тимофійович, Пилипенко Борис Олександрович.

У 1976 році училище реорганізоване в СПТУ № 41. Директор Кожушко Віктор Пилипович разом з учнями і майстрами працюють над розширенням матеріально – технічного оснащення навчальних кабінетів, майстерень, лабораторій, підсобного господарства. Тому невипадково, що до навчального закладу приїхали 75 учнів з Монгольської Народної Республіки, щоб опановувати професію електромонтера.

А час не зупинити. Відбуваються великі зміни в системі професійної освіти і дирекція працює над оновленням навчально- технічної бази, розширенням контингенту учнів, покращенням якості  навчання.

З 1999 року і до цього часу колектив ліцею очолює відмінник освіти і науки України Бутенко Микола Федорович. Під його керівництвом сформований висококваліфікований педагогічний колектив, який щиро ділиться з вихованцями своїми знаннями та досвідом. До ліцею приходять навчатися  по професії водія,  тракториста чи електромонтера.  Враховуючи потреби ринку праці, в  ліцеї розпочали підготовку  по   професії кухар, кондитер.

Матеріально-технічна  та матеріально-методична база кабінетів, лабораторій і майстерень ліцею дає можливість готувати кваліфіковані, конкурентоспроможні робітничі кадри. Для здійснення навчально-виробничого процесу в ліцеї створено 18 кабінет, є комп’ютерний клас, навчальний полігон, автодром, трактородром.  До послуг учнів  – гуртожиток з усіма зручностями, актовий зал, бібліотека, спортивний зал, їдальня.

Свої знання, вміння і теплоту сердець передають учням майстри виробничого навчання Волкова Ольга Пилипівна, Куцолап Людмила Олександрівна, Куцолап Микола Вікторович, Брічікова Алла Миколаївна, Литвиненко Валентина Антонівна, Криштопа Роман Михайлович, Панченко Олена Володимирівна, Бражник Віктор Петрович, Курмаз Юрій Володимирович, Закаблук Сергій Іванович.

Досвідчені викладачі спеціальних технологій і загальноосвітніх предметів дають можливість за три роки отримати і спеціальність і середню освіту: Козлова Алла Володимирівна, Бендас Наталія Михайлівна, Окара Людмила Миколаївна, Сук Любов Василівна, Козлов Віктор Миколайович, Твердохліб Володимир Миколайович, Каткова Тетяна Григорівна,  Оксюк Олександр Олександрович, Крохмаль Юрій Юрійович, Заливадний Андрій Миколайович.

Сьогодні ліцей працює, живе, творить свою історію і залишається основною кузнею кваліфікованих кадрів. Зіньківському професійному аграрному ліцею є чим гордиться. Практично немає такої області, де б не працювали наші випускники. Відомі особистості України, які навчалися в ліцеї: Коросташов Олександр Григорович – визнаний аграрій Полтавщини, герой України, голова правління сільськогосподарського кооперативу «Батьківщина» Котелевського району Полтавської області, Григір Тютюнник – член спілки письменників України, Ковалик Тетяна Дмитрівна -  закінчила 6-місячні курси і відгукнулася на заклик «Дівчата на трактор», працювала на тракторі в колгоспі імені Чапаєва, Яцик Дмитро Дмитрович – комбайнер СБК «Степ», нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, Дригоза Василь Іванович – керівник радгоспу  «Жовтень», де вирощено один з найбільших садів України.

Ще одна закономірність, що часто приходять на навчання в ліцей учні, чиї батьки у свій час отримали спеціальність в цьому навчальному закладі.

Учні ліцею з великим задоволенням беруть участь у обласних олімпіадах, конкурсах, спартакіада, де виборюють почесні місця.

Випускники успішно здають ЗНО і продовжують навчання у вищих навчальних закладах і технікумах. У цьому є заслуга викладачів і майстрів ліцею, які зуміли дати не тільки знання, а й прищепити любов до професії.

Час перемін змушує шукати нові форми і методи навчання, щоб готувати освічених спеціалістів, справжніх професіоналів. На черзі – введення нових професій – майстра ресторанного обслуговування, бармен, офіціант.

То ж нехай щастить тобі, ліцею, на ниві професійної підготовки молоді!

Переглядів: 248 | Додав: lizey | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]